Říjen 2007

Jak se přihlásit, jak posílat příspěvky???

18. října 2007 v 19:21 | Renata Štulcová |  Členství
1) Pokud máte chuť stát se hledačem nemetonu, stačí, když na e-mailovou adresu:
zašlete svůj e-mail a své jméno nebo přezdívku. Já vám odpovím a dostanete členské číslo. Seznam členů vyvěšovat na webu nebudeme, mohly by vám totiž pak chodit všelijaké spamy.
2) Příspěvky na tento blog budete posílat také na tento e-mail a já je budu vkládat do příslušné rubriky. Zamezíme tak tomu, aby tento blog nebyl zaneřáděn nějakými vzkazy apod.
3) Vždy budete e-mailem informováni, že váš příspěvek byl přidán na web. Též ostatní hledači nemetonu budou infomováni a všichni si budou moci příspěvek ihned přečíst.
4) Každý týden vám na e-mail přijde článek o nějaké záhadě.

Stanovy

17. října 2007 v 20:32 | Renata Štulcová |  Stanovy
1) Členové Klubu hledačů nemetonu neustále pátrají po nemetonech čili tajemných a podivných místech a objektech v okolí bydliště i jinde ve vesmíru.
2) Členové Klubu o těchto nemetonech píší krátké zprávičky a zasílají je na e-mail Klubu buď s fotografií nebo bez ní. Zakladatelka Klubu je uveřejní na blogu Klubu ve správných rubrikách.
3) Členové Klubu si pročítají zprávičky ostatních členů a vhodnými komentáři a nápady přispívají k objevování nemetonů.
4) Členové Klubu pravidelně dostávají na svoji e-mailovou adresu, kterou udali při registraci, zprávy o záhadných či zajímavých místech naší Země.
5) Členové Klubu jsou pravidelně e-mailem informováni o zprávičkách ostatních členů.
6) Nejlepší objevy členů dostanou od jednoho do pěti Labyrintíků.
7) Způsob přihlášení do Klubu naleznete v rubrice Členství.

Tajemná mlha Litoměřic

17. října 2007 v 20:05 | Renata Štulcová |  Ústecký kraj
Kromě kopce Radobýlu je velkým kandidátem na nemeton v Litoměřicích mlha. Máme ji tu téměř stále. Zvedá se z Labe a stoupá do města a naproti ní klesá druhá mlha z kopců Českého středohoří a v Litoměřicích se nádherně obě spojí. Ta labská mlha má takovou sílu, že se do Litoměřic valí i přes vrch Radobýl!

Věčná mlha Litoměřic

17. října 2007 v 20:03 | Renata Štulcová |  Mlha
Kromě kopce Radobýlu je velkým kandidátem na nemeton v Litoměřicích mlha. Máme ji tu téměř stále. Zvedá se z Labe a stoupá do města a naproti ní klesá druhá mlha z kopců Českého středohoří a v Litoměřicích se nádherně obě spojí. Ta labská mlha má takovou sílu, že se do Litoměřic valí i přes vrch Radobýl!

Obr starý 200 let

16. října 2007 v 21:56 | Renata Štulcová |  Ústecký kraj
Již 200 let roste v Litoměřicích tento dub zimní. I Karla Hynka Máchu pamatuje. Jsme proti němu maličcí stářím i velikostí. Čas letí a dub poklidně rozpíná svou korunu nad velkou křižovatkou.

Dub vítězný

16. října 2007 v 21:54 | Renata Štulcová |  Stromy
Již 200 let roste v Litoměřicích tento dub zimní. I Karla Hynka Máchu pamatuje. Jsme proti němu maličcí stářím i velikostí. Čas letí a dub klidně rozpíná svou korunu nad velkou křižovatkou.

Cesta ticha na Velikonočním ostrově???

15. října 2007 v 20:03 | Renata Štulcová |  Zbytek světa
Cestou ticha kráčel kdysi Tomáš Loukoský nad oblaky. Na Velikonočním ostrově v Tichém oceánu stojí tyto zvláštní sochy přes 4m vysoké, které Cestu ticha velmi připomínají.
Souřadnice ostrova jsou: 27° 07' j.š. a 109° 22' z.d.
Jestli vás tyto sochy zaujaly, klikněte si na odkaz a přečtěte si více...

Radní v Kalichu

15. října 2007 v 19:34 | Renata Štulcová |  Ústecký kraj
"Radní už jsou zase v Kalichu," rozneslo se po Litoměřicích, když konšelé města usedli kolem kulatého stolu ve věžici zvané Kalich. Předtím ještě každý z nich vyvěsil z některého z osmi okének svůj praporec na znamení, že se osobně účastní jednání o záležitostech královského města Litoměřice. Zlé jazyky však tvrdily, že radní se uchylují do Kalicha hlavně proto, aby tam mohli nerušeně pít…
A proč má věžice tvar kalicha? Prostě navždy bude připomínat husitskou tradici Litoměřic.

Tajemný vrch nad Litoměřicemi

15. října 2007 v 18:53 | Renata Štulcová |  Ústecký kraj
Nad Litoměřicemi se zdvíhá vrch, kopec, který toho zažil tak mnoho:
1) Za války v podzemí byla nacistická továrna a o kus dál měli nacisti krematorium na spalování mrtvých.
2) V současnosti je tam v hlubinách úložiště jaderného odpadu.
3) Roku 1836 přesně 27. 10. se z vrcholku Radobýlu díval básník Karel Hynek Mácha. Asi tam psal a přitom si všiml, že v Litoměřicích hoří. A tak běžel městu na pomoc. Po hašení onemocněl a 6. 11. 1836 zemřel.
4) Roku 1359 daroval král Karel IV. Radobýl Litoměřicím a na jeho svazích založil vinice. To aby pak mohl pít se svým přítelem Buškem z Velhartic. A nemusel víno dovážet z ciziny.
5) Při povodni v roce 2002 jsme - celé město - chodili na vrchol Radobýlu a beze slov jsme sledovali, jak se z Labe stává moře.
6) Jméno Radobýlu je odvozeno ze stejného základu jako jméno Radegast. Tak komu asi kopec patří? A takových Radobýlů je po Evropě několik, ne pouze v Čechách.
7) V jednom z posledních domů pod Radobýlem bydlím i já.
Na fotografii vidíte, jak se kopec zdvíhá vysoko nad městské věže, nad Kalich. Na vrcholku kopce je patrný vysoký silný kříž.

Příběh skončil, ale... .

14. října 2007 v 21:39 Úvod

Příběh Nemetonburku skončil, ale naše Česká republika, celá Země i celý vesmír jsou plné záhadných míst, svatých míst, prostě různých nemetonů. Stačí, když vykouknete z okna. Určitě je někde ve vašem okolí místo, stavba, socha, strom... a zdají se vám něčím zvláštní.
Chcete-li se stát členy našeho klubu, po takových objektech pátrat a uveřejňovat vaše objevy na tomto blogu v rubrice svého kraje, vítáme vás mezi hledači nemetonu.
Každý hledač má určité výhody, o nichž se dozvíte v rubrice Stanovy.
Potom si můžete kliknout do rubriky na Členství a zaregistrovat se...
Jestli členy být nechcete, přesto jste zváni k prohlídce toho, co tady uveřejníme.
Například toto je snímek do kamene vytesaného Borovida čili Zeleného muže, s nímž se Tomáš Loukoský setkal ve Zlaté bráně.